Image

WĘGIERSKO-POLSKA SZKOŁA SZERMIERKI SZABLĄ

WARSZAWA, LUBLIN, ŁÓDŹ, GDAŃSK, GDYNIA, RZESZÓW, KRAKÓW, LONDYN

Image

Najczęściej zadawane pytania

Czy kobiety mogą ćwiczyć szermierkę?

Oczywiście. W naszym szkołach ćwiczy sporo kobiet. Niektóre z nich posiadają wysokie stopnie i prezentują wysoki poziom techniczny.

Czy od razu muszę kupować sprzęt?

Przez pierwszy miesiąc lub dwa można ćwiczyć zwykłym drewnianym kijkiem. Gdy podejmiemy decyzję o systematycznym treningu i upewnimy się, że szermierka jest dla nas, wtedy najlepiej zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt treningowy w postaci lekkiej szabli i maski ćwiczebnej. Więcej na temat wyposażenia dodatkowego czytaj TUTAJ.

Nigdy nie ćwiczyłem/łam szermierki. Czy mogę zacząć trening bez wcześniejszego doświadczenia?

Wiedza, którą przekazujemy na zajęciach pochodzi Węgierskiego Królewskiego Instytutu Wojskowego Kształcenia Nauczycieli Szermierki i Sportu im. Miklósa Toldiego w Budapeszcie (Magyar Királyi Toldi Miklós Honvéd Sporttanár és Vívómesterképző Intézet – SPOTI). Instruktorzy prowadzą zajęcia według metodologii instytutu. Każdy, nawet osoby, które wcześniej zetknęły się z szermierką, zaczynają u nas w grupie początkującej ucząc się podstaw według wytycznych metodologii Instytutu.

Mam słabą kondycję. Czy jest sens zaczynać?

Na zajęciach skupiamy się przede wszystkim na poprawności technicznej. Kondycję rozwijamy z czasem.

Mam 40 lat. Czy nie jestem za stary na trening szermierki?

Przyjmujemy osoby od 12 roku życia. Nie ma górnej granicy wiekowej. Wiek nie jest najważniejszy w ćwiczeniu szermierki. Najważniejszą są chęci i zapał do pracy.

Czy trenowanie szermierki jest drogie?