Image

WĘGIERSKO-POLSKA SZKOŁA SZERMIERKI SZABLĄ

WARSZAWA, LUBLIN, ŁÓDŹ, GDAŃSK, GDYNIA, RZESZÓW, KRAKÓW, LONDYN

Image

Książki szermiercze – w pakiecie taniej!

Cena pakietu – 215 zł (246 zł )

W cenie pakietu koszt przesyłki poleconym priorytetem.

Jeśli chcą Państwo zamówić pakiet dwóch książek szermierczych prosimy o kontakt na adres: info@szermierkaszabla.pl
W mailu należy podać adres wysyłki oraz potwierdzenie dokonania przelewu w wysokości 215 zł.

Możliwość wysyłki za pośrednictwem paczkomatu InPost. W tytule przelewu należy podać adres mail, numer telefonu oraz kod paczkomatu.

Nr konta, na które należy wysłać przelew: 61 1140 2004 0000 3402 7641 0075
W tytule przelewu prosimy wpisać adres wysyłki.

 

ksiazki promo

Pakiet składa się z dwóch książek szermierczych wydanych przez Węgiersko-Polską Szkołę Szermierki Szablą.

„Węgierskim sercem, polskim ostrzem”, Norbert Máday

Ważnym elementem publikacji jest przedruk podręcznika szermierki z 1943 r. autorstwa dwóch fechmistrzów z Instytutu im. Miklósa Toldiego. Gusztáv Tomanóczy i Alfréd Gellér opisują w nim podstawy metodologiczne nauki szermierki szablą, słynnego systemu Borsody’ego.

– To pozycja obowiązkowa dla wszystkich praktyków szermierki. Pozwala usystematyzować poznany na treningach materiał. Sama książka stara się uchwycić ducha Instytutu i podejścia do nauczania szermierki fechmistrzów z niego się wywodzących – zauważa Jarosław Buć, główny Maestro z Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą, współautor publikacji.

– Książka „Węgierskim sercem, polskim ostrzem” to pierwsza publikacja w języku polskim na temat Instytutu im. Miklósa Toldiego. Zawiera biografie nie tylko najlepszych wychowanków Instytutu, ale również fechmistrzów, którzy stanowili trzon rozwoju tego ośrodka. Zbiór tych życiorysów to wynik trudnej pracy badawczej Norberta Mádaya, który ocalił od zapomnienia ten wyjątkowy przedwojenny świat szermierki szablą oraz kulturę z nim związaną – podkreśla Aleksandra Karp z Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą, współautorka książki.

„Major János Kevey”, Aleksandra Karp

Opowieść o honorze i odwadze. Pierwsza biografia fechmistrza Keveya

János Kevey – przez lata zapomniany mistrz polskiej i węgierskiej szermierki. To on stał za spektakularnymi sukcesami polskich szablistów, olimpijczyków z Jerzym Pawłowskim na czele. To dzięki niemu polska szermierka osiągnęła światowy poziom. Jednak prawdziwe legendy są wiecznie żywe. O Keveyu przypomina Aleksandra Karp w pierwszej biografii tego niezwykle zasłużonego dla polskiej szermierki fechmistrza. Jest to opowieść o prawdziwym męstwie, honorze, który nie uznaje kompromisów, o odwadze w niebezpiecznych czasach.

Kevey należał do elitarnej, wojskowej węgierskiej szkoły szermierki, której serce stanowił Instytut im. Miklósa Toldiego, a konkretnie sekcja szabli prowadzona przez nieformalnego przywódcę tej społeczności, Borsodyego. Ze szkoły tej wyniósł nie tylko niezwykle skuteczną metodę nauczania, ale przede wszystkim wartości i etykę pracy – mówi Aleksandra Karp, autorka książki – Wymagał od swoich uczniów wojskowej dyscypliny i całkowitego poddania się rygorowi niezwykle intensywnych treningów. W zamian oddawał cały swój czas, energię i uwagę. Zawsze był blisko uczniów. Jadł z nimi, podróżował, uczył manier, zabierał do kina czy opery – dodaje.