Image

WĘGIERSKO-POLSKA SZKOŁA SZERMIERKI SZABLĄ

WARSZAWA, LUBLIN, ŁÓDŹ, GDAŃSK, GDYNIA, RZESZÓW, KRAKÓW, LONDYN

Image

Sprzęt do treningu

sprzęt szermierka wojskowa szablaAby rozpocząć naukę szermierki nie trzeba od razu zapatrywać się w kompletne wyposażenie szermierza. Szermierka nigdy nie była tanim zajęciem i nie będzie. Rozkładając jednak w czasie wydatki z nią związane jesteśmy w stanie ćwiczyć nie inwestując od razu w bardzo kosztowną „wyprawkę”.

DREWNIANY KIJEK

Przychodząc na pierwsze zajęcia wymagamy od ucznia, aby miał ze sobą jedynie zwykły drewniany kijek około metra długości i o średnicy około 2 cm. Można go zakupić w każdym markecie budowlanym. Po rozpoczęciu regularnych treningów można takim kijkiem ćwiczyć około miesiąca lub dwóch.

LEKKA SZABLA I MASKA

Kolejnym etapem jest praktyka szablą ćwiczebną. Zaopatrzyć się można w nią w każdym sklepie szermierczym ze sprzętem sportowym. Koszt kompletu (w zależności od producenta) to około 500-600 zł. Praca lekką szablą pozwala wzmocnić rękę, wypracować refleks i odpowiednie kierunki prowadzenia ostrza. Trening taką szablą jest etapem przejściowym.

CIĘŻKA SZABLA I MASKA

Ciężka szabla i maska wzorowana na sprzęcie, którego używano w szkołach szermierczych na początku XX wieku, w ostatniej fazie rozwoju szermierki wojskowej. Jest to regulaminowe wyposażenie ucznia naszej szkoły. Szable i maski można zakupić jedynie za pośrednictwem instruktora, są produkowane na nasze zamówienie przez płatnerza armii węgierskiej. TUTAJ przeczytasz więcej na temat płatnerza.

RĘKAWICA

Rękawica chroniąca przedramię i nadgarstek wyprodukowana na wzór sprzętu szermierczego używanego w Instytucie im. Miklósa Toldiego.

STRÓJ SZKOŁY

Biała koszulka oraz czerwone spodnie z emblematami szkoły to regulaminowy strój ucznia początkującego. Asystenci są upoważnieni do noszenia czarnej koszulki.

PLASTRON

Kurtka zabezpieczająca ciało pozwalająca wypracować mocniejsze cięcia na rękę, bok i tors. Posiada wzmocnienia na prawej ręce. Wyprodukowana na wzór plastronów fechmistrzowskich używanych w Instytucie im. Miklósa Toldiego. Dla uczniów zarezerwowany jest szary kolor, mistrzowie noszą czarne plastrony.

MANEKIN TOLDIEGO

Wyprodukowany na wzór sprzętu używanego w Instytucie im. Miklósa Toldiego. Pozwala wypracować siłę cięć na różne części ciała. Posiada ruchome ramię. TUTAJ przeczytasz więcej na temat manekina.

 

szermierka wojskowa warszawa lublin lodz krakow gdansk londyn